blog

NOWE INSTRUMENTY W SZKOLE MUZYCZNEJ

Miło nam poinformować, że Szkoła Muzyczna I stopnia w Pińczowie wzbogaciła się w nowe instrumenty muzyczne, w ramach programu „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego”, ze środków dofinansowanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zespół Szkół Nr 1 w Pińczowie przystąpił do programu MKiDN na rok 2020.

Duże zrozumienie potrzeb szkoły w zakresie wyposażenia jej w nowe instrumenty oraz  wsparcie finansowe ze strony Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów pana Włodzimierza Baduraka przyczyniło się do sukcesu.  

Wniosek zgłoszony do programu otrzymał wysoką punktację, a co za tym idzie szkoła muzyczna  otrzymała dotację na zakup instrumentów muzycznych w wysokości 50 000 zł. Z tych funduszy, powiększonych o wkład własny, zostały zakupione instrumenty: akordeon, pianino, tuba.

Cieszymy się, że szkoła wzbogaca się w nowe, wysokiej klasy instrumentarium, które nie tylko uatrakcyjni proces kształcenia, ale pozwoli uczniom w pełni rozwijać talenty muzyczne.

Instrumenty wykorzystywane będą przede wszystkim do codziennej nauki gry na poszczególnych instrumentach, ale także na przesłuchaniach, egzaminach, konkursach czy też cyklicznie odbywających się koncertach. To kolejny ważny krok w kierunku rozwoju szkoły.

Udział w projekcie był możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka.